Piana zamkniętokomórkowa
Pianka zamkniętokomórkowa w swojej strukturze zawiera minimum 90 % komórek zamkniętych. Dzięki swoim właściwościom fizycznym i parametrom technicznym stanowi doskonały materiał termo i hydroizolacyjny zarówno w budownictwie przemysłowym jak i mieszkalnym.
Technologia polega na natryśnięciu odpowiedniej warstwy sztywnej piany poliuretanowej na izolowaną powierzchnię przy pomocy specjalistycznych urządzeń. W czasie żelowania pianka zwiększa swoją objętość kilkakrotnie wypełniając wszystkie szczeliny tworząc jednolitą, bezspoinową warstwę ochronną. Dzięki znakomitej adhezji do każdego niemal materiału może być nanoszona na podłoże o dowolnym kształcie. W przypadku narażenia pianki na promienie UV pokrywa się ją dodatkowo specjalną farbą lub powłoką, co stanowi również dodatkową hydroizolację.
Trwałość na mycie myjką
Struktura pianki zamkniętokomórkowej sprawia, że możliwe jest jej mycie przy użyciu myjki wysokociśnieniowej, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie szczególnie dla rolnictwa ocieplenie obory pianką lub innego budynku inwentarskiego np. chlewni, lub kurnika znacząco ułatwia zachowanie odpowiednich warunków higienicznych. Ciekawostką jest to, że niektóre amerykańskie firmy kontraktują w Europie odchów trzody jedynie w budynkach izolowanych tą właśnie metodą.
Jak ją aplikujemy
Pianka jest aplikowana metodą natrysku hydrodynamicznego, oznacza to, że aplikujemy ją bezpośrednio na izolowaną powierzchnię. Dzięki czemu pomiędzy warstwą izolacji, a więźbą i konstrukcją dachową nie powstaje szczelina, w której gromadzi się wilgoć, bakterie, oraz gryzonie. Dodatkowo metoda ta pozwala na dokładne zaizolowanie skomplikowanych konstrukcji dachowych oraz uszczelnienie magazynów.
Trwałość na ściskanie
Pianki zamknietokomórkowe charakteryzują się dużą odpornością na ściskanie, dzięki czemu stanowią doskonały sposób na izolację magazynu lub przechowalni. Wytrzymałość na ściskanie pianke wynosi nawet ponad 200kPa. Dla przykładu: próbka pianki 6x6x10 śmiało wytrzymuje nacisk stojącego na niej mężczyzny o wadze ok 90kg. Ma to duże znaczenie w przypadku budowy przechowalni warzyw lub owoców, pianka nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia na ściskanie.
Bardzo dobre parametry izolacyjne
Pianka poliuretanowa ma nawet kilkukrotnie lepsze właściwości izolacyjne w porównaniu do tradycyjnych materiałów, co doskonale przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania. Dodatkowo technologia jej aplikacji pozwala na stworzenie najlepszej izolacji bez łączeń. Dzięki czemu np. podczas izolacji przechowalni wystarczy już 7cm, aby mieć pewność, że mróz nie wejdzie do środka.
Odporne na gryzonie oraz grzyby
Poliuretan nie jest lubiany przez gryzonie ani nie stanowi dla nich pożywienia, dodatkowo technika aplikacji nie pozostawia dla nich miejsca. Ponadto nasza firma pracuje na certyfikowanych produktach w 100% odpornych na pleśń i grzyby, pianka nie stanowi dla nich żadnego pożywienia, dzięki czemu można śmiało stosować ją w przemyśle spożywczym.
Doskonała izolacja fundamentów
Budujesz dom na mokrej działce? Nie wiesz czym ocieplić fundamenty? Zamkniętokomórkowa pianka PUR o podwyższonej gęstości na pewno spełni Twoje oczekiwania. Żadna inna technologia nie pozwala na uzyskanie warstwy pozbawionej łączeń, co w przypadku izolacji fundamentów, które potencjalnie mogą być narażone na działanie wody, ma niebagatelne znaczenie.
Ocieplanie pianką zamkniętokomórkową-jaką grubość izolacji zastosowac ?
Ocieplenie obory - w zależności od obsady, oraz kubatury budynku od 3 do 5cm
Ocieplenie kurnika - 4-7cm
Ocieplenie budynków przemysłowych od 3 do 7cm w zależności od rodzaju budynku
Ocieplenie chlewni - od 3 do 5cm
Ocieplenie przechowalni nieogrzewanej - 7cm
Izolacja gazoszczelna - 4cm
Izolacja przeciwskropleniowa - 3cm
– fundamentów
– posadzeki pod wylewki
– dachów płaskich od zewnątrz
– obiektów inwentarskich (kurniki, chlewnie, obory, stajnie itp.)
– hal magazynowych
– hal produkcyjnych
©IZOBUD
Designed by Virtual Group
Polityka prywatności
Tel: 513 100 883
Email: grzegorz.ch@poczta.onet.pl